Ante Grup, yönetim bilgi sistemleri alanında askeri projelerde edindiği tecrübe ve bilgi birikimini, sivil sektörlerdeki projelerine de başarılı bir şekilde uygulamaktadır.

Şirketinizin faaliyet gösterdiği alandan bağımsız olarak, yaptığınız işte, rakiplerinizle aranızda fark yaratmak için ihtiyaç duyacağınız yeniliklere karar vermeniz gerekmektedir.

Bu süreç için, işinizin tüm adımlarını doğru bir şekilde sayısal hale getirmeli ve bu sonuçlardan doğru kararlar almanızda size yol gösterecek sistemler kurmalısınız.

Tanımlanamayan hiçbir şeyi ölçemeyeceğiniz gibi ölçemediğiniz hiçbir şeyi yönetemez ve iyileştiremezsiniz. Ante Grup, uzman analist ekipleri ile işinizin tüm adımlarını tanımlayabileceğiniz ve ölçebileceğiniz sistemler tasarlar.

1200

Yönetim bilgi sistemlerinin ilk örneklerinden biri olarak kabul edilen "Quipus" adı verilen araç, 13. yy'ın başlarından l6. yy'ın ilk çeyreğine kadar (1200-1525) İnkalar tarafından kullanılmıştır.

1494

Venedikli bir bilim adamı olan Luca Pacioli, 1494 yılında alacaklı-borçlu hesap işlerine dayanan çift dizgeli muhasebe kayıt sistemini geliştirmiştir.

1958

Yönetim bilgi sistemlerinin kavram olarak ortaya çıkış tarihi 1958'dir. Ancak yapılan incelemelere göre yönetim bilgi sistemi kavramının 1960'lı yılların sonlarında kullanılmaya başlandığı görülmektedir

1971

1971 ve 1972'de bilgisayarlardaki verileri depolamak ve tekrar kullanmak amacıyla manyetik disketler geliştirilmiştir.

1973

1973'te ilk kez bir mikro işlemciye dayalı olarak çalışan bilgisayarlar üretilmiştir.

1980

1980'lerden itibaren endüstriyel bilgisayarların yanında ofislerde ve evlerde kullanılmak üzere kişisel bilgisayarlar (Personel Computers - PC) da ortaya çıkmıştır.

2019

Günümüz modern yönetim bilgi sisteminin gelişmesinde temel olarak üç alanda yaşanan gelişmelerin önemli katkıları olmuştur. Bunların başında bilgisayar ve iletişim araçlarının geliştirilmesi gelirken, diğer gelişmeler muhasebe sisteminin ve yönetim teorilerinin geliştirilmesidir.

PAUSE
PLAY

Kurumsal hedeflere ulaşılması için organizasyonun tüm kademelerinin ihtiyaç duyacağı bilginin doğru yönetilmesi gerekmektedir. Bu yönetimin organizasyonların işleyişine uygun hale getirilmesinin yanında, her geçen gün artan bilgi güvenliği tehditlerinin göz önünde bulundurulması; şirketlerin müşteri, para ve zaman kaybetmesinin önlenmesi için gereken en temel ihtiyaçlardan biridir.

Ante Grup, kurgulayacağı sistemlerde işletmenizin ihtiyaçlarını doğru analiz eder ve istihbarata karşı koyma (İKK) kavramının temel prensiplerinden birisi olan “bilmesi gereken” prensibini göz önünde bulundurur. Bu sayede, şirketiniz için önemli bilgiler sadece sizin kontrolünüzdedir.

Mevcut süreçlerinizi, güncel teknolojilerle destekleyerek ve maliyet etkin bir şekilde projelendirerek rekabette bir adım öne geçebilirsiniz.

Laboratory Information Management System

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Gıda Kontrol Laboratuvarları’nın ERP sistemidir. Numune kabul anından raporların çıkmasına kadar olan tüm adımların yönetilebildiği internet tabanlı bir yönetim sistemidir. Tüm güvenlik testlerinden geçen yazılımımız, halen aktif olarak KARANET ağında hizmet vermektedir.

TURKCELL Onedesk Projesi

Turkcell bünyesinde kullanılan akış platformuna entegre olarak geliştirilen, birçok birim ile gerek doğrudan veritabanı erişimi gerekse bilgi gizliliği açısından oluşturulan view’ler ve web service’ler ile veri paylaşımı yapılan sistemin geliştirilmesi ve bakımı projesidir.

TURKCELL FreeCooling Management System

Baz istasyonlarında bulunan soğutma cihazlarına bağlanarak anlık verilen okunması, cihazların uzaktan konfigüre edilmesi ve gelen verilerin anlamlı raporlara dönüştürülmesini sağlayan yönetim sistemi hayata geçirilmiştir.

SODEXO Entegre Hizmet Yazılım Geliştirme

SODEXO firması için; Üretim bant planlama yazılımı, Mobil ve web tabanlı Helpdesk yönetim yazılımı, Anket yönetimi yazılımı, Toplantı odası ve sipariş yönetimi yazılımı geliştirilmiştir.

Türksat Model Uydu Yarışması Başvuru ve Süreç Takip Portalı

Türksat’ın her yıl Teknofest için düzenlediği Model Uydu yarışmasına dair adayların başvurularını yapabildiği, akabinde yarışmaya dahil olan takımların izleme, atama, değerlendirme ve sonuçlandırma gibi süreçlerinin yönetilebildiği ve takip edilebildiği, bilgi güvenliği esas alınan web tabanlı bir yönetim portali geliştirilmesi projesidir.

Copyrights © 2019 All Rights Reserved by Ante Group.