Ante Grup, askeri ve sivil havacılık alanlarında, emniyet kritik sistemler için RTCA / DO-178C rehber dokümanı ile uyumlu yazılım geliştirme ve test hizmetleri vermektedir.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının keşif, gözetleme ve komuta kontrol ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla Havadan Erken İhbar ve Kontrol (HİK) Uçağı Elektronik Destek Tedbirleri (EDT) Geliştirme Projesi’nin daha önce geliştirilmiş mevcut modüllerinde ihtiyaç duyulan güncellemelerin ve ilave geliştirmelerin yapılmasına, Ante Grup tarafından katkı sağlanmaktadır.

“Kablolu Kabin İçi Eğlence Sistemi, KIFE” projesi kapsamında sunulan yazılım geliştirme, proje yönetimi, konfigürasyon yönetimi ve kalite yönetimi hizmetleri de ANTE Grup’un aviyonik sistemler alanında deneyimini artırdığı projeler arasındadır.

Tarihte ilk kez bir İngiliz muhabir tarafından kullanılan “avionics” kelimesi, İngilizcedeki “aviation” (havacılık) ve “electronics” (elektronik) kelimelerinin birleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Radar sistemleri ve otopilot teknolojisi ile birlikte tarihsel gelişimini hızla sürdüren aviyonik sistemler, insansız hava araçlarının (İHA’ların) ve silahlı insansız hava araçlarının (SİHA’ların) ülkemizde üretilmesi ile beraber en hızlı gelişen sektörlerin başında gelmektedir.

Sivil Simülatör için Entegre Simülatör Sistemleri Geliştirme Hizmeti Projesi kapsamında Ante Grup, aviyonik sistemler alanındaki deneyimi ile;

  • Boeing BDP (Binary Data Package / İkili Sistemde Veri Paketi) Uçak Sistemleri Yazılımı,
  • EASA Level D sertifikasyon sürecinde kullanılmak üzere QTG (Qualification Test Guide / Kalifikasyon Test Rehberi) Aracı,
  • Airbus A320 Std 2.0.0 SSP Arayüz Yazılımları,
  • Öğretmen Konsol Yazılımı (IOS – Instructor Operating Station),
  • Dibrif Sistemi,
  • Çevresel ve Yardımcı Simülasyon Yazılımları (Atmosferik model, ses arayüz yazılımı, ATIS, RC, ATC Modelleri, Input / Output Arayüz Yazılımı)
  • Glass Cockpit (Sayısal Kokpit) Yazılımı,
  • ACARS (Aircraft Communication Addressing and Reporting System / Uçak Haberleşme Adresleme ve Raporlama Sistemi) Yazılımı,
alt sistemlerinin geliştirilmesine, alt yüklenici rolünde katkı sağlamaktadır.
Ante Grup; savunma, havacılık ve uzay alanında faaliyet gösteren firmalara

aviyonik test

konusunda uzman kadrosu ile destek vermektedir.
Copyrights © 2019 All Rights Reserved by Ante Group.